همه چیز در باره مبدل آنلاک سیم‌کارت

نویسنده admin 2019/11/14 02:37:54 3 نظرات

مقدمه:

بسیاری از شرکتهای مخابراتی در سطح دنیا که خود ارائه دهنده سیم کارت هستند، فروشنده گوشی موبایل به همراه سیم نیز میباشند. اکثرآ چون دریاف مبلغ گوشی به صورت ماهیانه میباشد، هر شرکتی قفل شبکه خاص خود  را روی دستگاه فعال میکند، تا زمانی که دیگر بدهی پرداخت شود.شرکتهایی مانند T-Mobile, O2, AT&T, Rogers, Fido, Verizon, Vodafone و دیگران....

  • اکثرآ وقتی مشتریانی بدون اینکه بدهی شرکت را پرداخت کنند گوشی را از مبدآ به کشور دیگری برده و میخواهند از سیم کارت و شبکه مخابراتی آن کشور استفاده کنند، این امکان وجود ندارد، جز اینکه گوشی را آنلاک کنند که ممکن است هزینه زیادی داشته باشد، یا اصلا امکان آن وجود نداشته باشد.

در چنین مواقعی بهترین و باصرفه‌ترین یا شاید تنهاترین راه، استفاده از سیم های مبدل میباشد. این نوع از مبدلها به صورت یک صفحه نازک همراه یک چیپست پروگرام شده بسیار کوچک تقریبا از سال ۲۰۰۸ همرا با تولید گوشی آیفون 3G به بازار عرضه شد..

.

.

این مبدل که به همراه سیم داخل موبایل قرار میگیرد، بدلیل نقص نرم افزاری که در همه IOS ها وجود دارد، با دور زدن مسیر قفل تایین شده در موبایل سیم و گوشی را به هر شبکه مخابراتی دیگر وصل کرده و امکان استفاده از آن را میسر میسازد.

آنلاک با این روش یک حالت برداشتن قفل نرم افزاری میباشد، اگر از طریق iTunes یا از منو،  بازیابی یا به تنظیمات اصلی کارخانه باز نشانی شود، قفل دستگاه برگشته و گوشی را غیر فعال میکند. اما نگران نباشید یا با ورژن جدیدتر مبدل یا استفاده از همان، با روشهایی که بعدا توضیح داده خواهد شد، دوباره راه اندازی خواهد شد.با به روز رسانی یا آپدیتiOS دستگاه هیچ مشکلی بوجود نمیآید.

اولین نوع این محصول با نام گوی سیم (GAVEY ) تولید شد، از همان دوره براندهای دیگر با الهام یا کپی کردن از آن با عناوین و شکلهای مختلف شروع به عرضه و رقابت کردند، امروزه همه این نوع محصول را بیشتر با همان نام اولیه (گوی سیم) میشناسند.. اما از همان دوران اولیه۲۰۰۸  توسط تیم RGKNSE مبدلی با نام R-Sim تولید و به بازار عرضه شد..

در اینجا بدلیل طولانی بودن موضوع و ورژنهای قدیمی که دیگر کارایی ندارند، فقط به دو ورژن از R-Sim نسخه ۱۵ و ۱۴ میپردازیم. البته با توجه به وجود براندهای مختلف که در بازار موجود است، که اکثرا یا کپی هستند یا به روز نیستند، فقط نظر من به نوع R-Sim میباشد.که همیشه یک قدم از همه جلوتر است.

.

.

RSIM ورژن ۱۵ و ۱۴ چیست؟

  • RSIM  یک راه حل برای آنلاک است. که از آخرین ترفند ICCID استفاده میکند.که تغریبا با  ۱۱ سال سابقه از ۲۰۰۸ با تولید ۱۵ نسل از آن ادامه دارد.

بهتر است نخست به تفاوتهای ورژن ۱۴ و ۱۵ بپردازیم:

 

  •  R-SIM 14+ دارای تراشه Infineon با ظرفیت فوق العاده بزرگ 256K ، و یک صفحه حامل برای قرار گرفتن سیم هم قدیمی و هم جدیداست.
  • R-sim 15  از دو تراشه با ظرفیت 128k کوچکترین اندازه در بین تمامی کارتهای میباشد ، که شامل R-SIM 15 و R-SIM 15pro است. دو کارت در یک مبدل، کاربران می توانند آزادانه گزینه های آن را  ویرایش کرده و حالت باز کردن قفل مورد نظر خود را انتخاب کنند.
  • بروزرسانی R-SIM 14+ دارای هزینه کمتری است و با کامپیوتر قابل ارتقا است. R-SIM 15 به روز شده و گران است ، و می توان آن را به صورت آفلاین بدون کامپیوتر و با کابل USb ارتقا داد. برای بارگذاری و به روزرسانی نسبتاً ساده تر است. در ادامه کاملا توضیح داده خواهد شد.
  • در نسخه ۱۴ اگر در امتداد خط نقطه ای پاره نشود ، می تواند آیفون XMAX / X11 / 11PRO / 11PRO MAX را باز کرد. پس از پاره شدن ، می توان آیفون X / 6/7/8 و تقریبا همه آیفون ها را باز کرد. در حالی که در نسخه ۱۵، اگر در امتداد خط نقطه ای پاره نشود ، می تواند XMAX / X11 / 11PRO / 11PRO MAX  را باز کرد. پس از جدا شدن ، به عنوان 2 کارت کار می کند ، که می تواند مدل آیفون X / 6/7/8 و غیره را نیز باز کرد ،در بین همه مدل ها این طراحی اولین اختراع طراحی شد در جهان است.  در طی مدت استفاده ، اگر هر یک از کارت ها آسیب ببیند ، می تواند در هنگام جابجایی به طرف دیگر کار کند. این باعث می شود که کارت برای کاربران با صرفه و تنها هزینه یک کارت با دو کارت پرداخت شود.

نکته: در دو نوع فوق آپشنهای  مختلفی وجود دارد که هرکدام مزایای خاص خود را در باز کردن قفل دارند. که R-SIM 15 از۲ کارت دریک  استفاده می کند و می تواند برای  دو سری از گوشیهای مختلف پشتیبانی کند. اما R-SIM14 + دارای تراشه بزرگ است ، حالت های مختلف باز کردن قفل وجود دارد. سازگاری آن برای استفاده مناسب  است. بنابراین هیچ گونه نگرانی در مورد مشکل وجود ندارد. اگر هرنوع از فرآیندهای آنلاک مسدود شد ، فقط با صبر و حوصله منتظر برنامه جدید باشید. می توانید آن را توسط Updater به روز کند. کدام نوع بالا را ترجیح می دهید؟ ادامه پست بعدی را دنبال کنید.

..

لینک خرید این محصول: کلیک کنید

.

نویسنده: امین یزدان‌فر

3 نظرات

روح الله مدرسی:
2020/01/02 04:31:24, 04:31:24 AM
دکمه پاسخ

15

روح الله مدرسی:
2020/01/02 04:31:59, 04:31:59 AM
دکمه پاسخ

قیمتش چنده داداش

روح الله مدرسی:
2020/01/02 04:33:29, 04:33:29 AM
دکمه پاسخ

یه 6s +دارم ک قفل شبکه شده می تونم از R SIMاستفاده کنم

به این مطلب نظر بدهید